Beşiktaş Lazer Epilasyon - Sehnaz Askeroglu Academy

Beşiktaş Lazer Epilasyon

23 Mayıs 2022 |

beşiktaş lazer epilasyon

Beşiktaş Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon, FDA onaylı cihazlar yardımıyla kıl ve cilt tipine uygun çeşitler sayesinde kıl yok etmede başarılı bir kıl alma yöntemidir. Lazer epilasyon kıl köklerini yok etmek amacıyla geliştirilmiş bir estetik uygulamadır. İstenmeyen tüyler kişilerde geçmişten gelen bir estetik sorundur ve bu soruna kalıcı bir çözüm bulmak için birçok yöntem denenir. Kendi imkanlarınızla evde yapabileceğiniz cımbız, ağda ve jilet gibi kıl alma yöntemleri kıl köklerini besleyerek yeniden çıkmasına neden olarak kalıcı çözüm olmaz. Beşiktaş lazer epilasyon yöntemini tercih edenler kıl köklerinin yok edildiğini ve bir daha çıkmamak üzere kalıcı bir şekilde yok olduğunu görmüşlerdir. Kıl alma konusunda başarılı olan lazer yöntemi geçmiş dönemlerde de tıp alanında varis ve kılcal damar tedavilerinde uygulanmıştır. Lazer epilasyon uygulama amacı olarak kıl köklerine etki eden lazer ışınları bir daha çıkmamasına engel olarak estetik acıdan pürüzsüz bir görünüm kazandırmaktır. Uzman kişinin kontrolü olarak kişiye uygun lazer yöntemi seçilerek başarılı bir uygulama yapılabilir. Lazer epilasyon kıl köklerinin işlevlerini bozarak kılı üreten kök hücrelerin fonksiyonlarını durdurarak uygulama yapılır. Başarılı ve etkili sonuçlar için seanslara ve uzman kişinin önerilerine uygun davranmak önemlidir.

Beşiktaş Lazer Epilasyon Merkezleri

Lazer epilasyon kıl ve cilt yapısına bağlı olarak değişen lazer yöntemleri uygulamasıdır. Lazer epilasyon uygulama yöntemlerine göre 3 farklı çeşide ayrılır. En sık ve yaygın olarak kullanılan alexandrite lazer epilasyon yöntemidir. Bu yöntem genel olarak açık tenli ve koyu kıl yapısına sahip kişilerde uygulanır. Koyu cilt tiplerinde ve ayva tüylerinde yan etki ihtimali olduğu için uygulanması önerilmez. Diode lazer epilasyon çeşidinde her cilt tipine uygun olarak üretilmiş olup koyu tenli kişilerde bile dalga boyu uzun olduğu için etkilidir. ND YAG lazer epilasyon çok koyu cilt tiplerine uygundur. Derinlere etki ettiği için ağrılı bir yöntem olmasından dolayı pek tercih edilmez.

Lazer Epilasyon Kaç Seansta Uygulanır?

Lazer epilasyon yöntemlerinin kıl ve cilt yapısına uygun bir şekilde belirlenmesi önemlidir ki etkileri kalıcı bir şekilde olsun. Lazer epilasyon uygulama yöntemleri kıl ve cilt yapısına göre belirlenirken aynı zamanda seansların zamanları da kişiye göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak 6-12 seans arası etki ederken zaman aralıkları yüz için 2 haftada bir tüm vücut lazer epilasyon için ayda bir seansa gidilmesi önerilir. Seansların tamamlanması ve yarım kalmaması sonuçların kalıcı olması açısından oldukça büyük önem taşır. Lazer epilasyon merkezimizde yapılan 2-3 seans sonrasında etkileri görmek mümkündür ve kalıcı etkileri uzman hekimin söylemiş olduğu seanslar sonunda alınacağı için mutlaka tüm seanslara aksatılmadan gelinmelidir. beşiktaş lazer epilasyon fiyatları

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer epilasyonda kıl ve cilt yapısına uygun olan yöntemde kullanılacak cihaz belirlenir. Bu lazer epilasyon cihazından çıkan lazer ışınları kıl yoğunluğu olan bölgeyi tarar ve kıl köklerini tahrip eder. Kıl köklerine lazer ışınları enerjisi gönderilerek bölgede ısı oluşturulur ve kıl kökleri hasar görür. Bu görülen hasar sonrası kıl kökleri fonksiyonlarını kaybeder. Seansların bitiminde lazer epilasyon etkisiyle kıllar ya çok ince çıkar ya da bir daha çıkmamak üzere yok edilir. Seansların sonunda başarılı sonuçlar alındığı kılların dökülmesinin gözlemlenmesiyle meydana gelir. Doğru yöntem tercih edildikten sonra herhangi bir yan etki olmadan kıl kökleri sonsuza kadar yok edilir. Yan etki yapma ihtimali olmadığı için kıl problemi yaşayan kişilerde güvenle uygulama yapılabilir.

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanmaz?

Lazer epilasyon yöntemleri 12 yaşından büyük kadın ya da erkek fark etmeden herkese güvenle uygulama yapılabilen estetik bir işlemdir. Fakat bazı durumlarda lazer epilasyon uygulaması yapılması tavsiye edilmez ya da yapılacaksa da uzman hekim kontrolü ve bilgisinde yapılmalıdır. Bu durumlar yani lazer epilasyon yapılması sakıncalı olan haller; gebelik ve hamilelik şüphesi olan, kısırlık tedavisi gören, kıl yapısı beyaz ya da ayva tüyü yapısında olan, hormon bozukluğu olan, ciltte açık yaraları olan, teni bronz olan ya da uygulama sonrası bronzlaşma durumu olan kişilerde lazer epilasyon uygulaması yapılması doğru değildir ve önerilmez. Bu gibi durumlarda yan etki olma ihtimali ve zararlı olma durumu oldukça yüksektir. Hiçbir merkez bu riski göze almak ve hastanın durumunu riske etmez. Bu gibi durumlar söz konusu ise ya yaptırmamak ya da önceden bilgi vermek oldukça hayati önem taşıyan bir konudur. lazer epilasyon beşiktaş

Beşiktaş Lazer Epilasyon Fiyatları 2022

Lazer epilasyon kıl ve cilt yapısına göre değişiklik gösteren yöntemlere sahip bir uygulamadır. Bu yöntemlerin belirlenmesi kişiler etkili olduğu kadar lazer epilasyon fiyatları üzerinde de etkili olacağı bilinmelidir. Lazer epilasyon yapılacak bölgenin genişliği, lazer epilasyon uygulama merkezinin konumu, lazer epilasyon merkezinde görev alan uzmanın uzmanlık alanı gibi konularda lazer epilasyon fiyatları üzerinde oldukça etkili olacak olan etkenler arasındadır. Bu nedenlerden dolayı mutlaka öncesinde iyi bir araştırma yapmak gereklidir. Lazer epilasyon için uygulama yapacak kişinin hastayı öncesinde muayene etmesi ve hangi yöntemin uygulanacak olmasını belirlemesi Beşiktaş lazer epilasyon fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için faydalı bir ön görüşme olacaktır. Beşiktaş lazer epilasyon fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.