Bölgesel İncelme - Sehnaz Askeroglu Academy

Bölgesel İncelme

20 Mayıs 2022 |
bölgesel incelme estetik

Bölgesel İncelme Nedir?

Bölgesel İncelme; Farklı cihazların kullanımıyla bölgesel olarak rahatsız olunan yağların eritilmesi amacıyla yapılan incelme yöntemine denir. Bu yöntem bir zayıflama yöntemi olarak görülmemelidir. Diyet ve spor desteğine rağmen yağ dokularından bölgesel olarak şikayet eden kişilerin tercih ettiği bir yöntemdir. Vücutta meydana gelen belirli bölgelerdeki yağ dokusunu azaltmak amacıyla uygulanan bölgesel incelme zayıflama yöntemi olmayıp herhangi bir tedavi içinde kullanılmaz.

Bölgesel İncelme Yöntemleri

Tüm bölgesel zayıflama yöntemleri yağ dokularını parçalayarak, eriterek vücuttan uzaklaştırması amacıyla çalışmaktadır. Diyet ve spor desteği olduğu halde gitmeyen yağ dokularının eritilmesi içi temel iki yöntem uygulanır. Bu yöntemler cerrahi olan işlemler ve cerrahi olmayan işlemlerdir. İncelme yöntemleri için kişi uzman hekim değerlendirmesine uygun doğru yöntemleri tercih ederek başarılı bir bölgesel zayıflama operasyonu olarak istediği görünüme kavuşabilir. Cerrahi olan incelme yöntemleri liposuction, lazer lipoliz ve mezoterapi yöntemleridir. Cerrahi olmayan incelme yöntemleri ise lenf masajı, ozon sauna ve kavitasyon gibi yöntemlerden oluşmaktadır. Kişinin yağ dokusuna ve durumuna bağlı olarak uzman değerlendirmesi sonucu doğru yöntem seçilmelidir. Bölgesel incelmenin bir zayıflama ya da tedavi yöntemi değildir. Özellikle bayanların kilo sorunları geçmişten beri estetik bir problem halindedir. Zayıflamak ve bölgesel yağların yok edilmesi için birçok yöntem denenirken en sağlıklı ve kalıcı olanı bölgesel zayıflama yapılmasıdır. Diyetlere ve sporlara rağmen gitmeyen yağ dokularının farklı cihazlar ve yöntemler uygulanarak bölgesel bir şekilde yok edilmesi işlemidir.

Bölgesel Zayıflama Cihazları

Sağlık merkezlerinde birçok farklı cihaz kullanılır ve bu cihazların bölgesel zayıflama için birçok farklı çeşidi mevcuttur. Yağ dokularının cihazlar sayesinde parçalanma ve vücuttan atılma işlemi en çok tercih edilen cihazlar ultrashape, smooths ve eximia olarak yaygın bir şekilde kullanılır.

Ultrashape Bölgesel İncelme Cihazı

Bölgesel zayıflama için yardımcı bir cihaz olup ultrason teknolojisi ve geliştirilmiş radyofrekans gücünün birleşimi sayesinde çalışır. Yağ hücrelerinin metabolik yollarla dışarı atılmasına yardımcı olur. Yaklaşık 1,5 saat süren bir işlem süresi vardır. İncelme cihazlarııyla yapılan yağ parçalanmasında sonuçlar kalıcı ve uzun süreli olmasının yanı sıra işlemler bittikten sonra herhangi bir bakım gerektirmeyen bir uygulamadır.

Smoothshapes İle Bölgesel İncelme

Lazer ve ışık sistemleri yardımıyla çalışan bir cihaz olup incelme için son derece fayda sağlayan bir yöntemdir. Baldır ve kalça bölgesinde oluşan selülit oluşumunu iyileştirerek istenen düzgün bir görünüm elde etmek amacıyla incelmede fayda sağlar. İncelme sürecini tamamlamış olan kişi 1-2 beden incelmesi gözle görülür bir şekilde olur. Uygulama 40-80 dakika arası sürüp 8 seans bitiminde istenilen görünüme kavuşulmuş olunur.

Eximia (Kavitasyon) Cihazı ile Bölgesel İncelme

Bölgesel incelmenin kullanılan ve cerrahi olmayan bir yöntemdir. Kavitasyon uygulaması ile kişide bulunan yağ sıvılaşarak depolanmış olan yağların yapısı bozulur. Kavitasyon ile incelme yöntemini uygulayan kişi mutlaka diyet ve bol suyla sürecini desteklemelidir. Seans aralıkları ve sıklığı kişinin yağ dokusuna bağlı olarak değişiklik gösterir. İncelme konusunda güçlü bir sistem olmasının yanı sıra ultrason dalgaları yayarak cildin de sıkılaşmasında önemli bir rol oynar.

Radyofrekans Tedavisi ile Bölgesel Yağ Yakımı

Bu yöntemle bölgesel zayıflama konusunda başarıya ulaşan birçok kişi vardır. Yayılan ısı enerjisi sayesinde vücutta olan yağ dokularını eriterek işlemi gerçekleştirir. Seans süresi hastanın durumuna göre belirlense de 6-8 seans arası değişiklik gösterir ve 15 günde bir kontrol edilmesi gereklidir.

PowerShape Zayıflama Teknolojisi

Powershape zayıflama teknolojisi 4 farklı tekniğin bir arada uygulanmasıyla bölgesel zayıflama konusunda fayda sağlayan gelişmiş bir teknolojidir. Operasyon süresi 1 saati geçmezken anesteziye gerek olmadan yağ yakımının olmasını sağlar. 6-10 ay arası bir kalıcı yağ dokusunun yok edilmesi mevcut olup aynı zamanda hemen işe dönme gibi faydası vardır. bölgesel incelme uygulamaları

Bölgesel İncelme Yaptıranların Yorumları

Bölgesel incelmenin yaptıran kişiler kadın ya da erkek fark etmeden sonuca kavuşmuş olan kişilerdir. Obez ya da çok şişman olan kişilerde uygulama yapılmaz. İncelme seanslarında herhangi bir ağrı hissedilmeden konforlu bir şekilde işlemler tamamlanır. İncelme yaptıran kişilerde hastaneye yatışı olmadan aynı gün günlük hayatına geri dönme imkanı vardır. Bölgesel zayıflama yaptıran kişiler kilo almadıkları ve sağlıklı bir şekilde yaşantılarına devam ettikleri sürece uygulamış oldukları incelme etkilerini kalıcı bir şekilde devam ettirme imkanları bulunur. Ten renginin ya da farklı etkenlerin incelme üzerinde etkileri yoktur. Herkes üzerinde güvenle uygulama yapılabilir ve günlük yaşamlarını sağlıklı bir şekilde devam ettikleri takdirde etkileri kalıcıdır.

Bölgesel İncelme Fiyatları 2022 Nasıl Belirlenir?

Bölgesel incelmenin fiyatları 2022 genel olarak sabit olmayıp kişiye göre değişiklikler gösterebilen bir yapıya sahiptir. Kişinin yağ dokularının parçalanması için hangi yöntemin uygulanması gerektiği, yağ dokularının mevcut olduğu bölgelerin genişliği fiyatların üzerinde etkili olan faktörler arasındadır. Mutlaka yağ dokularının parçalanması ve incelme metodlarıyla ilgili bilgi almak için önceden bir uzman kişiye gözükmek ve muayene olmak fayda sağlayacaktır. Muayene sonrası uygulanacak yöntemler belirlenerek fiyat için net bilgiler almak mümkündür. Bölgesel incelme fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.