Dolgu - Sehnaz Askeroglu Academy

Dolgu Nedir?

Dolgu; Cildimiz yaşlandıkça kollajen, elastin doku ve hyalüronik asit miktarında azalma meydana gelmektedir. Jel kıvamındaki hyalüronik asit cildin su tutma kapasitesini arttırarak yoğunluk sağlanmasına yardımcı olur. Dolguların kullanma alanları; bazen yüzdeki asimetrik çökükler, hacim kaybeden veya yapısal volüm azlığı olan dudaklar, yine yaşla birlikte veya yapısal olarak çökük göz altları, nazalobial çizgiler (burundan dudak köşelerine doğru inen) veya yanaklar olarak değerlendirilebilir. Dolgu uygulamasında kullanılan malzemeler açısından, • Kalıcı sentetik dolgu maddeleri • Geçici dolgu maddeleri • Yağ ve doku enjeksiyonları olmak üzere 3 farklı özellikte sınıflandırma yapılabilir.

Dolgu Uygulama Alanları Nelerdir?

Nem Dolgusu Şakak Dolgusu Alın Dolgusu Elmacık Dolgusu Burun Dolgusu Nazolabial Dolgu (burun kanatları ile ağız köşeleri arasındaki bölge) Dudak Dolgusu Gözaltı Işık Dolgusu Çene Dolgusu Jawline Dolgusu

Dolgu Uygulaması Nasıl Yapılır?

Kişinin beklentileri ve hekim muayenesi doğrultusunda dolgu uygulamasının gerçekleştirileceği bölge veya bölgeler ve uygulamada kullanılacak malzeme ve miktar belirlenir. Ardından belirlenen bölgeye lokal anestezi krem uygulandıktan sonra kişi 20 dakika bekletilmektedir. Belirlenen tip dolgu yüzün istenilen bölgesine enjeksiyon yöntemiyle ilave edilir.

Dolgu Uygulaması Ne Kadar Sürer?

Dolgu uygulaması muayene beraberinde 15-20 dakikalık kısa süreli bir işlem ile tamamlanabilmektedir. Bu açıdan pratik ve öğle molasında bile gerçekleştirilebilir bu yöntem sonrası kişi gündelik hayatına hemen geri dönebilirler.

Dolgu Uygulamasının Etkisi Ne Kadar Sürer?

Dolgu uygulamalarının kalıcılık süresi, seçilen dolgu maddesine ve kişiye bağlı olarak 8-12ay arasında değişiklik göstermektedir. Dolgu uygulaması, etkileri ortadan kalktıktan sonra tekrar edilebilir bir işlemdir. Bu tekrarlama sonrası dolguların kalıcılık sürelerinde artışlar gözlemlenmektedir.

Dolgu Uygulamasının Yan Etkileri ve Riskleri Nelerdir?

Uygulama sonrası enjeksiyon yerlerinde minimal düzeyde ağrı, şişlik ve kızarıklık, morarma gibi 2 -4 gün devam edebilen değişiklikler gözlemlenilebilir. Genel anestezi gerektirmeyen bir işlem olduğu için anesteziye bağlı riskler ortadan kalkmaktadır. Estetik amaçlı gerçekleştiriliyor olsa da dolgu uygulamasının tıbbi bir işlem olduğu unutulmamalı ve mutlaka uzman ve tecrübeli hekimler tarafından gerçekleştirilmelidir.

Dolgu Fiyatları 2022

Dolgu fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.