Etiler Lazer Epilasyon - Sehnaz Askeroglu Academy

Etiler Lazer Epilasyon

23 Mayıs 2022 |
etiler lazer epilasyon

Etiler Lazer Epilasyon

Etiler lazer epilasyon merkezimizde epilasyon uygulamaları sırasında lazer cihazının ve yöntemin doğru seçilmesi önemlidir. İstenmeyen tüyler için kadın ya da erkek fark etmeden herkes kalıcı çözümler aramaktadır. Bu kalıcı çözümler için ağda, jilet, tüy dökücü kremler kullanılsa da etkili sonuçlar alınamaz. Etkili ve kalıcı sonuçlar için mutlaka Etiler lazer epilasyon yapılmalıdır. Lazer epilasyon uygulamaları istenmeyen tüylere etkili ve kalıcı çözümler sunmak için üretilmiş gelişmiş bir teknolojidir. Kişilerin kıl ve cilt yapısına göre seçilen doğru yöntem sonrası lazer cihazının yaydığı ışıklar sayesinde kıl kökleri zarar görür ve işlevlerini yitirir. Etiler lazer epilasyon amaç olarak kılların işlevini yitirmesini ve bir daha çıkmamasını sağlamayı edinmiştir. Başarılı ve kalıcı etkilerinden dolayı erkek ya da kadın fark etmeden kıl sorunları yaşayan kişiler tarafından yaygın bir şekilde tercih edilen estetik bir uygulamadır.

Lazer Epilasyon Kaç Seansta Uygulanır?

Lazer epilasyon uygulamalarında seans sıklıkları ve seans süreleri kişinin kıl yapısına bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu şekilde değişkenlik gösterse de ortalama 6 seansta etkili sonuçlar alınabilir. Seansların uzaması ya da kısa olması tamamen kişinin kıl ve cilt yapısına bağlı bir durumdur. Ortalama 6-12 seansta kesin ve kalıcı çözümler elde edilir. Bu nedenle lazer epilasyon yapan uzman kişinin önerilerine uymak ve kaç seans olduğuna göre seansları tamamlamak önemlidir. Yüz içi olan seans aralıkları 2 haftada bir olması gerekirken tüm vücutta olan lazer epilasyon seans aralıkları ayda bir tekrarlanmalıdır. Kontrollere düzenli bir şekilde gelinmelidir. 2-3 seans sonrası lazer epilasyon etkileri görülmeye başlanıp kılların zayıf çıktığı ya da tamamen dökülmeye başladığı görülebilir. Cilt kıllardan arınmış ve pürüzsüz bir görünüm kazanır.

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanmaz?

Lazer epilasyon uygulamaları en güvenilir ve en kalıcı kıl alma yöntemlerindendir. Lazer epilasyon yöntemleri herkese güvenle uygulanarak etkili sonuçlar veriyor olsa da uygulamanın yapılmaması gereken durumlar mevcuttur. Kişi hamile ya da gebelik şüphesi yaşıyorsa, kronik bir rahatsızlık söz konusu ise, cilt üzerinde açık yaralar varsa, sarı ve beyaz ayva tüylere sahipse, kalp pili ya da sara hastalığı yaşıyorsa mutlaka bilgilendirme yapılmalı ve uzmanlar tarafından değerlendirilmelidir. Lazer epilasyon uygulamaları bu kişilerde sakıncalı durumlar yaratabileceği için uygulanması doğru değildir. Sağlık riske atılmadan yapılan bir uygulama olan lazer epilasyon güvenilir ve kıl alma konusunda diğer tüm yöntemlerden daha pratiktir. lazer epilasyon etiler

Etiler Lazer Epilasyon Merkezleri

Lazer epilasyon uygulamaları güvenle yapılabilen ve kıl sorunlarına çözüm olarak geliştirilmiş bir teknolojidir. Lazer epilasyon uygulamaları öncesi ve sonrası çok bakım gerektirmeyen fakat bazı kuralları olan bir uygulama olmasından dolayı mutlaka uzman kişiden bilgi alınması gereklidir. Uzman kişi öncesinde ve sonrasında nasıl davranılması gerektiği ile ilgili bilgi vererek kişiyi yan etkilerden korumayı sağlar. Son derece güvenli bir yöntemdir. Lazer epilasyon cihazlarının FDA onaylı olması ve uygulama yapan merkezin sağlık bakanlığından onaylı olması gereklidir. Bu koşulları sağlayan merkezlerde yapılacak olan lazer epilasyon uygulamaları 12 yaşından büyük kadın ya da erkek fark etmeden herkese güvenle yapılabilir. Yan etki yapmadan ve herhangi bir zararı olmadan lazer epilasyon uygulamalarının yapılmasının en önemli kriteri doğru cilt yapısına göre doğru yöntemin seçilmesidir. Aksi takdirde ağrı ve sızı olmadan son derece güvenilir, zararsız bir kıl alma yöntemidir. ağrı olmadan hissedilen bir batma ile lazer epilasyon işlemleri yapılırken isteyen kişilere lokal bir krem sürülerek acı hissi tamamen ortadan kaldırılabilir.

Etiler Lazer Epilasyonun Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lazer epilasyon sonrasında ciltte meydana gelebilecek hassasiyet kaynaklı kızarıklık ve şişlikler oluşabilir. Geçici bir durum olsa da nemlendirici kullanmak ya da buzla uygulama yapmak fayda sağlayacaktır. Lazer epilasyon sonrası mutlaka güneş ışınlarından korunmak önemlidir. Güneş ışınlarına maruz kalınacaksa güneş koruyucu krem kullanmak gereklidir. Lazer epilasyon olan bölge ilk 12 saat boyunca sıcak sudan sakınılmalı ve duş alınması gerekliyse 12 saat sonunda ılık suyla duş alınmalıdır. Kese gibi uygulamalardan tahriş edilmemesi adına mutlaka kaçınılmalıdır. Bu nedenlerden ötürü yaz ayları lazer epilasyon uygulamaları yapılması için uygun görülmez. Kasım aylarında başlanıp nisan başında bitirmek yan etki oluşturma ihtimallerinin önüne geçecektir. Lazer epilasyon sonrasında terletici ağır sporlar yapılmamalıdır. Güneş ışınlarından korunurken mutlaka güneş kremi kullanılması gerektiği gibi bronzlaşma ihtimalini ortadan kaldırmak gereklidir. etiler lazer epilasyon fiyatları

Etiler Lazer Epilasyon Fiyatları 2022

Lazer epilasyon uygulamalarında fiyat kriterleri her merkezde farklı şekilde kişilerin karşısına çıkmaktadır. Lazer epilasyon fiyatlarındaki bu değişiklikler genelde merkezin konumu ve uzman olan kişinin uzmanlık alanıdır. Merkez ne kadar ünlü ve merkezi bir alanda ise o kadar fiyatlar yüksek olacaktır. Merkez dışında Etiler lazer epilasyon fiyatları üzerinde etkili olan bir diğer faktör uygulamayı yaptıracak olan kişidir. Lazer epilasyon uygulamaları kişinin kıl ve cilt yapısına göre farklı yöntemler denenen bir estetik uygulama olduğu için mutlaka fiyatlarda yöntemlere göre değişecektir. Kişideki kıl yoğunluğunun olduğu bölgenin genişliği, kaç seans uygulama yapılması gerektiği, hangi cihazların kullanılacağı gibi faktörler fiyatların değişiklik göstermesine neden olacaktır. Etiler lazer epilasyon fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.