Hydrafacial - Sehnaz Askeroglu Academy

Hydrafacial Nedir?

Hydrafacial; Cildin nem dengesinin ayarlanması ve parlak bir yapıya sahip olması için en çok tercih edilen cilt bakımı uygulamasıdır. Sağlıklı ve güzel görünümlü bir cilde sahip olmak için cildin ihtiyacı olan nem dengesini iyi ayarlamak ve nemli kalmasını sağlamak önemlidir. Cilt yenileme, akne ve leke tedavilerinde kullanılan, yaşlanma karşıtı olarak bir bakım yöntemi olarak hydrafacial uygulamaları tercih edilir. Vakumla çalışan bir cihaz yardımıyla cildin temizlenmesi sağlanır. Deride yer alan gözeneklerin açık olması sağlıklı ve parlak bir cilt için en önemli kurallardandır. Cilt bu uygulama sayesinde derinlemesine temizlenerek parlak ve dinamik bir görünüm kazanır. Cilt bu sayede nefes alarak kapalı yağ gözenekleri açılır ve cilt siyah noktalarda dahil olmak üzere temizlenerek yenilenmesi sağlanır. Bu uygulama sırasında birçok farklı bakım işlemi de aynı anda uygulanarak kolay, hızlı ve etkili bir bakım tekniği gerçekleştirilir.

Hydrafacial Nasıl Uygulanır?

Acı ve ağrı hissi yaşanmadan ciltte olan hücrelerin yenilenmesi için uygulanan hydrafacial cilt bakımı işlemleri iki aşamada gerçekleştirilir. İlk olarak cilt tipine uygun olan temizleme solüsyonuyla derinlemesine bir cilt temizliği yapılır. İkinci aşamada uygun başlıklara sürülen etken maddeler sayesinde cilt beslenerek yenilenmesi sağlanır. En son olarak da LED terapi tekniği uygulanarak gözeneklerin sıkılaşması ve etkisini uzun süre göstermesi sağlanır. Her cilt tipine uygulanan bu cilt bakımı 4 mevsim cildin nem dengesinin korunması amaçlanarak yapılır. İşlemlerin hepsi ortalama yarım saat sürerek cilt yenilenmiş bir şekilde olarak ve tüm gözeneklerin nefes alması sağlanmaktadır.

Hydrafacial Kimlere Uygulanabilir?

Kadın ya da erkek fark etmeden herkese uygulama yapılabilir. Her cilt tipine uygun olan cilt bakımı farklı nedenlerden dolayı meydana gelen cilt problemleri için uzman hekimle görüşülerek karar verilmesi gereken ve herkese uygulaması yapılabilen güvenli işlemlerdendir.

Hydrafacial Uygulaması Ne İşe Yarar?

Yanlış kozmetik ürünlerin kullanılması, fazla makyaj yapılması ve birçok dış etkenden dolayı cilt gözenekleri tıkanarak zamanla nefes alamaz hale gelmektedir. Cilt bu etkenlere maruz kalarak zaman içerisinde yorgun ve kırışık bir görünüm alacaktır. Cilt bakımı uygulaması sayesinde derinlemesine temizlenerek tüm tıkalı olan gözeneklerin açılması hedeflenir ve cilt üzerinde yenileme sağlayacak olan serum içeriklerle beslenerek canlı bir görünüm elde edilir. Uygulanan temizlik ve bakım işlemlerinden sonra hala ihtiyaç varsa eğer peeling uygulamaları yapılabilir. Uygulama sayesinde genç ve canlı bir cilde kavuşan kişilerin aynı zamanda akne, leke ve sivilceleri için de etkili çözümler sunulmuş olarak cilt problemleri de giderilmiş olmaktadır.

Hydrafacial Uygulama Avantajları

Her yaş ve her cilt tipine uygulanabilen cilt bakımı yöntemi tamamen acısız ve ağrısız bir şekilde yapılmaktadır. Oldukça konforlu bir işlem olan cilt bakımı yaptıran kişilerde sonrasında bir kızarıklık ya da ödem oluşma ihtimali yoktur ve normal yaşamlarına hemen dönüş yapabilirler. İnce çizgiler ve yaşlanmaya bağlı olan kırışıklıkların giderilmesinde etken rol oynayan bakım yöntemi konforlu bir şekilde yarım saat içerisinde tamamlanmaktadır ve etkileri uzun sürelidir. Her mevsim uygulanabilir ve cildin nem dengesi uzun süreli olarak sağlanmaktadır.

Hydrafacial Kaç Seans Uygulanmalı?

Her mevsim ve her cilt tipine uygulanabilen cilt bakımı için kadın ya da erkek fark etmeden yapılmaktadır. İlk seansta gözle görülür etkiler elde edilmiş olsa da bir hafta arayla 4-6 seans arası tedavi amaçlı uygulama yapılabilir. Kozmetik amaçlı uygulama yapılacaksa ayda bir kere tekrarlanması uzmanlar tarafından önerilmektedir. Vakumla çalışan cihazla yapılan cilt uygulaması ile cilt derinlemesine temizlenerek cilde zarar vermeden tüm problemler giderilmiş olmaktadır. Özel serumlar uygulanarak ciltte yaşlanmaya bağlı meydana gelen cilt kırışıklıkları da giderilmiş olup aynı zamanda cildin beslenmesi sağlanır. LED teknolojisinin kullanılmasıyla da cilt sıkılaştırılarak bakterilerin yok edilmesi amaçlanmaktadır. Hangi teknoloji ve nasıl bir tedavi yöntemi uygulanmasına bağlı olarak hydrafacial fiyatları her kişide farklı şekilde düzenlenmesi gerekmektedir.

Hangi Durumlarda Etkilidir?

Yaşlanmaya bağlı meydana gelen kırışıklar ve ince çizgilerinden şikayetçi olan kişilerin operasyon ya da estetik işlemlerden önce cilt bakımı uygulaması yaptırması daha faydalı olacaktır. Bu nedenle cilt bakımı kırışıklık, çizgi, akne, leke gibi sorunların giderilmesi için en etkili ve ilk düşünülmesi gereken işlemler arasında yer almalıdır.

Kaç Seans Önerilir?

Cilt tipi ve uygulanacak bölgedeki problemlere göre seanslar değişiklik gösterse de kozmetik amaçlı olan bakımlarda ayda bir kere, tedavi amaçlı yapılanlarda ise bir hafta arayla 6 seansa kadar bakım yapılması uzmanlar tarafından etkili olduğu için önerilmektedir. Seans sayılarına göre hydrafacial fiyatları da farklı olacaktır.

Hydrafacial Yaptıranların Yorumları

Cilt yenilenmesi için gerçekleştirilen cilt bakımı uygulamaları genellikle uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Bu şartlar altında işlemleri yaptıran kişiler memnun bir şekilde süreci tamamlarlar. Uygulama düşünen kişilerin ilk yapması gereken cilt uygunluğu ve fiyatları konusunda bilgi almak için görüşme sağlamaları gereklidir. Daha sonrasında işlemleri başlayarak konforlu bir süreç geçirmekte ve ciltlerinin yenilenmesini sağlamaktadırlar. Uygulamayı yaptıran kişiler ciltlerindeki değişim ve yenilemelerden oldukça memnun bir şekilde merkezlerden ayrılırlar. Uzman hekim öneri ve tavsiyelerine uyarak etki süresini uzatıp konforlu bir şekilde ciltlerinin yenilenmesini sağlayabilirler. Hydrafacial ile ilgili yorumlar için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Hydrafacial Fiyatları 2022

Estetik ya da tedavi amaçlı yapılmasına bağlı olarak hydrafacial fiyatları yapılacak olan işlemlere göre değişiklik göstermektedir. İyi araştırma yapılarak ve uzman kişilerin gözetiminde yapılacak uygulamaların performansları daha yüksek olacağından yapılacak işlemlere göre de hydrafacial fiyatları kişiye özel olarak belirlenecektir.