Levent Lazer Epilasyon - Sehnaz Askeroglu Academy

Levent Lazer Epilasyon

23 Mayıs 2022 |
Levent Lazer Epilasyon

Levent Lazer Epilasyon Merkezleri

Lazer epilasyon; İstenmeyen tüylerden kurtulmayı sağlayarak cildi pürüzsüz ve temiz bir görünüme kavuşturmaktadır. Hem kadın hem de erkeklerde yaşanan tüylenme problemleri geçmişten beri birçok yöntemle çözülmeye çalışılmıştır. Kalıcı ve etkili olmayan bu yöntemler zaman kaybı yaratırken gelişen teknolojiyle üretilen Levent lazer epilasyon uygulamaları tüylenme problemlerine kalıcı çözümler üretmiştir. Lazer epilasyon uygulamaları lazer cihazlarından yayılan ışık enerjisi sayesinde kılların fonksiyonlarını bozarak dökülmelerine ve bir daha çıkmasına engel olmak amacıyla üretilmiştir.

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanmaz?

Lazer epilasyon uygulamaları kadın ya da erkek fark etmeden 12 yaşından büyük herkese güvenle uygulanabilen estetik amaçlı yapılan bir işlemdir. Güvenli olmasına rağmen herkes üzerinde uygulama yapılması doğru olmayabilir. Levent lazer epilasyonu uygulamalarını yapılamayacağı durum ve kişiler kalp pili olanlar, hamilelik ya da gebelik şüphesi olanlar, sara hastalığı mevcut olan, açık yaraları olan kişilerde uygulanması doğru değildir. Bu kişiler mutlaka uzman kişinin bilgisi dahilinde işlem yaptırmalı ve hatta yaptırmamalıdır.

Lazer Epilasyonu Kaç Seansta Uygulanır?

Lazer epilasyon uygulamaları seansları ve yöntemleri farklı estetik işlemlerdir ve her kişide farklı etkileri vardır. Lazer epilasyon seanslarının süreleri kişilerin kıl ve cilt yapısına bağlı olarak değişiklik gösterir. Öyle ki kıl yoğunluğu fazla olan kişilerde seans süreleri uzarken kıl yoğunluğu az olan kişilerde minimum zamanlarla seanslar tamamlanabilir. Lazer epilasyon etkileri genel olarak 6-12 seans arası tamamlanmakta ve başarılı sonuçlar alınabilmektedir. Başarılı işlemlerde zaten 2. Seans sonunda tüylerin dökülmesi gözlenebilir. Seansların sıklığı yüz bölgesinde yapılan lazer epilasyonda 2 haftada bir gerekli iken vücut bölgesinde ayda bir kontrol edilmesi yeterli olacaktır. lazer epilasyon levent

Levent Lazer Epilasyon Merkezi

Kişilere uygulanan yöntemler gereği lazer epilasyon çeşitleri 3’e ayrılır. Alexandrite, diode ve nd yag lazer epilasyon çeşitleridir. Alexandrite açık tenli kişilere özel üretilmiş bir yöntem olup koy tenli kişilerde kullanımı önerilmez. Önerilmeme sebebi olarak da koyu tenli kişilerde tüy arttırımı gibi yan etkileri olmasından dolayıdır.  Nd yag lazer epilasyon yöntemi çok koyu tenli kişilere özel üretilmiştir. Bu yöntem derinlere etki etmesinden dolayı ağrılı bir lazer epilasyon uygulamasına sebep olmasından dolayı kişiler tarafından pek tercih edilmez. Diode lazer epilasyon yöntemi ise her cilt tipine uygun olarak üretilen bir yöntemdir. Çok koyu tenli kişilerde bile oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Yöntemlerin ve çeşitlerin belirlenmesinde uzman kişinin kontrolleri önemlidir. Uzman kişinin kıl ve cilt yapısına göre belirleyeceği doğru yöntemler başarılı sonuçlar vermektedir.

Lazer Epilasyonun Öncesi Ne Yapılması Gerekir?

Lazer epilasyon öncesinde dikkat edilmesi gereken birkaç nokta söz konusudur. Bu hususlar lazer epilasyon için zaman kaybı olmadan ve etkili sonuç alınması adına önemlidir. Lazer epilasyon öncesinde 15 gün boyunca kıllara dokunmadan son 3 gün kala tıraş edilmesi önerilir ki kıl kökleri belirgin olsun. Bronzlaşmak ya da güneş ışınlarına maruz kalan bir ten olmaması gereklidir ve bunun için lazer öncesi cildin arındırılması gereklidir. Seans öncesi cilt tüm dış etkenlerden temizlenmiş bir şekilde hazır edilmelidir. Temizlenmiş bir cilt etkileri daha da arttıracağından dolayı yan etki yapma ihtimalini ve zaman kaybını da ortadan kaldıracaktır.

Lazer Epilasyon Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lazer epilasyon sonrasında ilk 24 saat sıcak su ile temas edilmemelidir. Tahriş olunmaması önem taşırken aynı zamanda güneş ışıklarından da kendinizi korumalısınız ve güneş koruyucu kremler kullanmanız önerilir.

Lazer Epilasyonda Ten Rengi Önemli mi?

Lazer epilasyon uygulamaları kıl yapısı ve ten rengine göre değişik yöntemlere sahiptir. Hangi yöntemin kullanılması gerektiğini kişinin ten rengi belirler. Koyu tenli ve açık tenli kişilere uygulanması gerekli olan yöntemler farklıdır. Koyu tenli kişilere uygun olmayan yöntemler uygulandığı zaman lazer epilasyon uygulamaları hem etki göstermez hem de yan etki ihtimalini arttırarak tüylerin çoğalmasına neden olmaktadır. Bu nedenle lazer epilasyonun tam etkilerini görebilmek için ten rengine uygun olan yöntemleri  belirlemek oldukça büyük önem taşımaktadır.

Lazer Epilasyonu Zararları Var Mıdır?

Lazer epilasyon uygulamalarının günümüz teknolojisinde uygulanmasında herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Uygulama öncesi ve sonrası kurallara uyarak konforlu, güvenli bir şekilde uygulama yapılabilir, etkileri kısa bir sürede başarılı bir şekilde alınabilir. Lazer epilasyon uygulamalarının zararlı olmaması için FDA onaylı cihazlarla kaliteli bir sağlık kuruluşunda yaptırılması gereklidir. Doğru yöntem ve doğru teknikler kullanıldığı takdirde oldukça güvenli bir kıl sorununa çözüm yöntemidir. levent lazer epilasyon fiyatları

Levent Lazer Epilasyon Fiyatları 2022

Lazer epilasyon uygulamalarında sabit bir fiyat politikası uygulanması doğru değildir. Lazer epilasyon uygulamaları için belirlenen kriterler fiyatlar üzerinde de etkili olmaktadır. Lazer epilasyon uygulamasının yapılacağı merkez ve uygulamayı yapacak olan uzman kişinin ünü oldukça etkili faktörler arasındadır. Fiyatları etkileyen diğer önemli konular ise kişinin kıl yoğunluğu olan bölgenin genişliği, kıl ve cilt yapısına göre yöntemin belirlenip seansların süreleri gibi etkenlerdir. Bu etkenler Levent lazer epilasyon fiyatlarının yükselmesine sebep olurken kişinin aklında da soru işaretleri bırakmaktadır. Bu nedenle iyi bir araştırma yapmak ve öncesinde mutlaka uzman kişiden kontrol sonucu bilgi almak önemlidir. Levent lazer epilasyon fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.