Medikal Cilt Bakımı - Sehnaz Askeroglu Academy

Medikal Cilt Bakımı Nedir?

Medikal cilt bakımı, dermokozmetik ürünlerle yapılan bir uygulamadır. Cildin canlılığını tekrar kazandırmaya, ciltte biriken yağ, siyah nokta, makyaj artıkları gibi cildin solgun ve olduğundan yaşlı görünmesine neden olan etkenlerden arındırmaya, nem dengesinin sağlanmasına,cildin daha canlı, daha sağlıklı görünmesine yönelik uygulamalardan oluşur.  

Medikal Cilt Bakımı Aşamaları;

Medikal cilt bakımı uygulamasında öncelikle cilt analizi ile cildin ihtiyaçlarının belirlenmesi sağlanır. Cilt yağ, makyaj artıkları vs. etkenlerden temizlenerek peeling için hazırlanır. Dermokozmetik ürünlerle cilt ölü hücrelerden arındırılır. Buhar terapi ile cildin gözenekleri açılarak cilt yumuşatılır ve nefes alması sağlanır. Derindeki siyah nokta ve yağ butonları manuel temizleme ile ciltten uzaklaştırılır. Temizlenmiş cilt dezenfekte edilir. Cilt sorununa yönelik serum ve antioksidanlar ile cilt beslenir. Cilt tipine göre uygulanacak nemlendirici cilt masajı ile cilde yedirilir. Güneş koruyucu eşliğinde cilt bakımı işlemi sonlandırılır.  

Medikal Cilt Bakımının Faydaları Nelerdir?

Cildin derinlemesine temizlenmesini, beslenmesini ve yenilenmesini sağlar. Cildin kan dolaşımı hızlandığı için kollajen tetiklenir ve cilt sağlıklı ve canlı bir görünüme kavuşur. Cilt esneklik kazanarak dengeli parlak bir görünüme kavuşur. Düzenli yapılması durumunda cildi uzun süreli olarak siyah noktalardan ve sebumlardan arındırır. Yaş ilerlemesine bağlı olarak oluşan çizgileri ve sarkmaları engeller. Cildin yağ ve nem dengesinin düzenler. Kalıtsal olarak ciltte meydana gelen bozuklukları düzeltir.